Loading…

Operacion dramatik shpëtimi në qytetin ku u xhirua James Bond

  • 09/08/2022 | 15:46

Operacion dramatik shpëtimi në qytetin ku u xhirua James Bond

Matera, qyteti antik italian ku u xhirua filmi, i “James Bond”, “No Time to Die”,  u bë skenë e një momenti dramatik shpëtimi.


Një helikopter zjarrfikës u angazhua për shpëtimin e një alpinisti që mbeti i plagosur teksa po ngjitej në një zonë pranë lumit Gravina në periferi të Materës, një qytet që sjell në mend kohërat parahistorike.

Operacioni i shpëtimit u zhvillua nën sfondin e shpellave prej guri gëlqeror në shpatin e kodrës, në një stil që dukej se sfidonte gravitetin.

Operacioni spektakolar përfundoi me sukses dhe alpinisti u transferua në spitalin “ Madona delle Grazie”  ne Matera, me një frakturë në këmbë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë