Loading…

Operacion i rrallë në QKUK, pacientes i hiqen 2 kg tumor (Video)

  • 14/03/2017 | 08:45

Operacion i rrallë në QKUK, pacientes i hiqen 2 kg tumor (Video)

Në Klinikën e Kirurgjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, është operuar me sukses pacientja Lumturie Lata, 48 vjeçare, rast tejet i rrallë, me tumor në mëlqi mbi 2 kilogramë.

Operacioni ka zgjatur më shumë se shtatë orë dhe është kryer nga ekipi i mjekëve i udhëhequr nga dr. Rifat Berisha-kirurg.

Pacientja ndjehet shumë mirë dhe gjithçka ka shkuar sipas planifikimeve. Për më shumë detaje, mund ta ndiqni kronikën e përgatitur nga RTV 21.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë