Loading…

Operacion masiv kundër prostitucionit, shkatërrohet banda e tutorëve shqiptarë

  • 02/05/2017 | 10:33

Operacion masiv kundër prostitucionit, shkatërrohet banda e tutorëve shqiptarë

Një operacion i madh kundër prostitucionit është zhvilluar në Pescara të Italisë, duke goditur një organizatë të përbërë nga shqiptarë dhe rumunë, e specializuar në shfrytëzim prostitucioni në Pescara.


Nga agimi i kësaj të marte, agjentët e policisë së Pescara-s , në bashkëpunim me policisë e Teramo-s e Lucca-s, kanë ekzekutuar 11 urdhër-arreste (8 me burg dhe 3 me arrest shtëpiak), të dhëna nga gjykata e Pescara-s, me kërkesë të prokurorisë.

Hetimet, që kanë nisur në vitin 2016, bazuar edhe te raportimet e disa qytetarëve, kanë vijuar falë përgjimeve dhe shërbimeve të efektivëve me rroba civile, që kanë lejuar verifikimin dhe zbulimin e fakteve të kontestuara nga të dyshuarit, si dhe zbulimin e pozicioneve në hartë, të punës së prostitutave të njohura, për shkak se ishin shfrytëzuar edhe nga persona të hetuar në parë.

Gjatë hetimeve u zbulua se, në vendet ku zhvillohej prostitucioni, në veçanti në zonën e stacionit hekurudhor, ushtronte aktivitetin një 35-vjeçare italiane, e cila rezultoi e prekur nga HIV dhe hepatiti C.

Më vonë gjatë ditës së sotme, pritet një konferencë për shtyp e policisë për të sqaruar detajet e operacionit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë