Loading…

Operacionet kundër kontrabandës: Dogana sekuestron 615 litra vaj ushqimor me origjinë nga Serbia

  • 07/07/2022 | 16:11

Operacionet kundër kontrabandës: Dogana sekuestron 615 litra vaj ushqimor me origjinë nga Serbia

Dogana e Kosovës, ka arritur që të identifikojë një automjet që transportonte mallra të kontrabanduara.


Po ashtu njoftohet se ky është rasti i pestë i identifikuar nga Dogana e Kosovës.

Në kuadër të kësaj, është zbuluar rasti i kontrabandimit të 615 litra vaj ushqimor me origjinë nga Serbia.

Po ashtu njoftohet se automjeti dhe mallrat janë sekuestruar derisa ka filluar procedura e kundërvajtjes.

“Vazhdon operacioni kundër kontrabandës. Prishtinë 7 korrik  2022, Njësitet Antikontrabandës të Doganës së Kosovës në kuadër të planit operativ kanë arritur që të identifikojnë edhe rastin e pestë (5), respektivisht edhe një automjet që trasportonte mallra të kontrabanduara. Në kuadër të planit operativ është zbuluar edhe një rast tjetër i kontabandimit të 615 litra vaj ushqimor me origjinë nga Serbia. Automjetet dhe mallrat janë sekuestruar derisa ka filluar procedura kundërvajtëse”, thuhet në njoftimin  e doganës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë