Loading…

Opozita braktis mbledhjen, shtyhet debati për buxhet

  • 21/11/2016 | 11:50

Opozita braktis mbledhjen, shtyhet debati për buxhet

Përseri shtyhet diskutimi i buxhetit në Komisionin për buxhet dhe financa, i cili ka të bëjë me Projektligjin e buxhetit 2017 të Kosovës.

Kryetari i Komisionit, Naser Osmani, tha se shtyrja bëhet deri sa partneri i koalicionit ta artikulojë kërkesën edhe ta sjellë atë të shkruar.

Në mbledhje ka munguar Safete Hadërgjonaj, anëtare e Komisionit nga radhët e PDK-së.

Shqipe Pantina nga Vetëvendosje the se nuk do të rrijë në mbledhje për shqyrtim të pikave të tjera nëse nga rendi i ditës është hequr buxheti.

Kjo është hera e katërt që shtyhet diskutimi për projektligjin për vitin 2017./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë