Loading…

Opozita e mbush Kuvendin me pankarta ‘voto për Trustin’

  • 26/05/2022 | 10:52

Opozita e mbush Kuvendin me pankarta ‘voto për Trustin’

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka hyrë në seancën e sotme me pankartat “Voto për trustin”.


Ato janë vendosur te foltorja e Kuvendit të Kosovës dhe vendet e ministrave dhe kryeministrit.

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj i ka bërë thirrje Qeverisë që ta përkrah tërheqjen e mjeteve nga Trusti.

“Lërini anash inatet politike se kjo iniciativë nuk është e Qeverisë. Qytetarëve është mirë tiu kthejmë shpresën dhe të ndalim trendin e ikjes. Ti bëjmë krenar ata që na votuan. Ju lutem ta përkrahni këtë projektligj”, u shpreh ai.

Sot edhe do të mbahet protestë që të lejohet tërheqja e 30% prej Trustit.

“Me sinqeritet ju them që lëreni krenarinë Anash, lëreni anash ndjenjën e fituesit, apo lëreni anash edhe inatet politike që kjo Iniciativë nuk është ide apo plan i Qeverisë në pushtet. E rëndësishmë është që kjo ide është e duhur dhe ju ndihmon shumë qytetarëve në jetesën e tyre”, u shpreh tutje Lekaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë