Loading…

Opozita refuzon komisionin e Mustafës për demarkacion

  • 01/12/2016 | 08:05

Opozita refuzon komisionin e Mustafës për demarkacion

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka propozuar të mërkurën krijimin e një komisioni ku do të përfshihej edhe opozita, i cili do të verifikonte nëse Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi ia tkurr territorin shtetit, shkruan sot Koha Ditore.

Opozita është deklaruar kundër pjesëmarrjes në të.

Propozimin Mustafa e ka dhënë në mbledhjen e kabinetit qeveritar, tek ka folur për pjesëmarrjen e tij në takimin e Këshillit për Stabilizim-Asocim. Ka thënë se gjatë diskutimit, atje është shprehur interesim shumë i madh, edhe i palës kosovare e edhe i autoriteteve të Bashkimit Evropian, lidhur me përmbylljen e procesit të liberalizimit të vizave. Dhe, për ta përmbyllur atë, ka thënë të jetë kërkesë themelore ratifikimi i Marrëveshjes së demarkacionit.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë