Loading…
Opozitari serb reagon pas vdekjes së Mira Markovicit, zbulon anën e saj kriminale
  • 14/04/2019 | 22:11

Opozitari serb reagon pas vdekjes së Mira Markovicit, zbulon anën e saj kriminale

E veja e ‘kasapit të Ballkanit’, ish kryetarit të RFJ-së e të Serbisë, Slobodan Milosevic, Mirajana Markovic (76), ka vdekur sot, ndërsa kanë nisur të arrijnë edhe reagimet e para, transmeton Gazeta Metro.

Sergej Trifunovic, kryetar u Lëvizjes opozitare të qytetarëve të lirë të Serbisë, ka reaguarë në Tëitter.

Ai për vdekjen e ish kryetares së partisë JUL, ka shkruar:

“Ka vdekur Mira Markovic. Lady Magbeth autentike. Gruaja e cila është gjykuar për shkak të keqpërdorimit të pozitës shtetërore dhe ndarjes së banesave, e jo për shkak të vrasjeve të cilat i ka porositur. Më vjen keq që nuk është gjykuar këtu. Ndëshkim të zotit e ka që ka vdekur në egzil dhe nuk ka mundur të vijë në Serbi”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë