Loading…

Opsionin të cilin mezi e keni pritur, ‘party’ në Facebook 

  • 29/12/2016 | 23:23

Opsionin të cilin mezi e keni pritur, ‘party’ në Facebook 

Teknologjia ka kohë që ka tejkaluar distancat fizike dhe dallimet kohore.


Edhe pse mund të mos jeni me personin e dashur, me miqtë, apo me prindërit në ambientin e njëjtë, teknologjia na mundëson që të komunikojmë me ta në botën virtuale. Me Skype, Videre, video call-et, Facebook tani na mundëson që të bëjmë party në “Messenger”

Në të vërtetë, Facebook ofron opsionin që në të njëjtin video-chat, të marrin pjesë deri në 50 persona. Edhe pse kaosi potencial është gjëja e parë që iu bie ndërmend, Facebook e ka kufizuar bisedën. Kur flasin më shumë se gjashtë persona, në ekran i shihni vetëm pjesëmarrësit aktivë.

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë