Loading…

Orar i shkurtuar për komunarët agjërues në Gjilan e Kamenicë, Mushkolaj: Budallakia s’ka të ndalun

  • 29/03/2023 | 12:08

Orar i shkurtuar për komunarët agjërues në Gjilan e Kamenicë, Mushkolaj: Budallakia s’ka të ndalun

Ndonëse Kosova është shtet laik, Komuna e Gjilanit ka marrë vendim që për muajin e Ramazanit, të gjithë zyrtarët që agjërojnë të punojnë një orë më pak.


E një vendim të njëjtë e ka marrë edhe Komuna e Kamenicës, para disa ditësh.

Kjo komunë teksa ka uruar fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit, ka njoftuar se orari i punës për komunarët që agjërojnë do të jetë nga ora 09:00-16:00.

Për këtë vendim, ka reaguar edhe analisti Imer Mushkolaj. Sipas tij, “budallakinat s’ka të ndalun”.

“Edhe Luani i Kamenicës paska vendosë me iu dhonë pushim punëtorëve të administratës për Ramazan. Budallakinat s’ka të ndalun”, shkroi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë