Loading…

Oraret e shfaqjeve në Teatrin Kombëtar

  • 05/02/2017 | 16:39

Oraret e shfaqjeve në Teatrin Kombëtar

Teatri Kombëtar në kryeqytet vjen me shfaqje të reja, dhe me rishfajqje edhe javën e dytë të muajit shkurt.


Me 6 shkurt, ditë e henë në ora 20:00 jepet shfaqja “Në det” nga Slawomir Mrozhek, me regji të Bashkim Ramadanit. Programi: Skena e vogël e vogël

7 dhe 8 shkurt, ditë e martë dhe e mërkurë, ora 20:00 shfaqja ” Një burrë mes dy grash” nga Erjon Papagjoni, regjia nga nga Ilirjan Himaj.

nje-burre-mes-dy-grash

Me 9 shkurt, ora 20:00 ditën e enjte, rishfaqet shfaqja “Në det” nga Slawomir Mrozhek, me regji të Bashkim Ramadanit.

Çmimi i biletave është 3 euro. Biletat për studentë, pensionistë dhe persona me aftësi të kufizuara janë 1 euro.

Teatri Kombëtar është inaugruar si i pari teatër profesionist shqiptar në 17 Majin e vitit 1945 në godinën ku vazhdon aktivitetin edhe sot./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë