Loading…

Orë të tillë nuk e keni parë kurrë më parë (Video)

  • 21/02/2017 | 17:38

Orë të tillë nuk e keni parë kurrë më parë (Video)

Kemi parë shumë herë ora të ndryshme moderne të cilat na kanë befasuar me kreativitetin dhe mënyrën e ndërtimit të tyre.


Por ora e ç’pikur së fundi, do t’ju lë me gojë hapur për mënyrën se si punon.

Kjo lloj ore quhet  STORY dhe tipari i saj kryesor është një sferë magnetikisht e ngritur në ajër.

Ajo udhëton nëpër bazën prej druri dhe përfundon një orbitë të plotë në intervalin e zgjedhjes së një personi të cilin ai mund të përcaktojë duke përdorur një platformë në celular.

Çmimi i kësaj pajisje magjike fillon nga 399 $./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë