Loading…

Orize e Nec: 6 fshatrat me emrat më interesant në Gjakovë

  • 14/09/2021 | 18:51

Orize e Nec: 6 fshatrat me emrat më interesant në Gjakovë

Gjakova është qytet në pjesën perëndimore të Kosovës. Po ashtu Gjakova është qendër e komunës dhe rajonit me të njëjtin emër, shkruan Gazeta Metro.


Gjakova si qytet i Kosovës, kishte pozitë të përshtatshme gjeografike si dhe kushte të favorshme për zhvillimin e saj gjatë periudhave të kaluara historike.

Më poshtë Metro ka përgjedhur gjashtë fshatrat me emrat më interesant në këtë komunë:

1.Goden
2.Guskë
3.Meje
4.Orize
5.Nec
6.Nivokaz

Qyteti përmban një sërë monumentesh nga e kaluara e pasur kulturore. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë