Loading…

Osmani flet pas takimit me Macron e Scholz: Bashkëpunimi me partnerët tanë është kyç

  • 01/06/2023 | 18:08

Osmani flet pas takimit me Macron e Scholz: Bashkëpunimi me partnerët tanë është kyç

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur pas takimit që ka pasur me me presidentin e Francës, Emmanuel Macron dhe kancelarin gjerman, Olaf Scholz. Ajo tha se ka diskutuar për ngjarjet e fundit në veri të vendit dhe se bashkëpunimi me partnerët është kyç, shkruan Gazeta Metro


Pas takimit që ka pasur me Scholz dhe Macron, Osmani ka thënë se bashkëpunimi me partnerët tanë është kyç.

“Në këtë kohë përcaktuese për sigurinë në rajon e Europë, bashkëpunimi me partnerët tanë është kyç. Së bashku me Presidentin Emmanuel Macron dhe Kancelarin Olaf Scholz, si dhe me përfaqësuesin e lartë për politikë të jashtme të BE-së, Josep Borrell, diskutuam zhvillimet e fundit në Kosovë dhe angazhimin e përbashkët për paqe, siguri dhe stabilitet”, ka shkruar Osmani.

Duhet theksuar se Scholz dhe Macron janë takuar edhe me presidentin e Serbisë në Moldavi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë