Loading…

Osmani: Jemi gati për takimin e Këshillit Ministror të OSBE’së

  • 29/11/2023 | 12:09

Osmani: Jemi gati për takimin e Këshillit Ministror të OSBE’së

Kryesuesi i OSBE-së, Bujar Osmani, ka thënë se janë bërë të gjitha përgatitjet për Këshillin e 30-të Ministror të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE).


Ky organizim do të mbahet në Shkup të Maqedonisë së Veriut prej sot deri më 1 dhjetor.

Aty do të marrin pjesë Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, dhe ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov. Për shkak të pjesëmarrjes së tij e ka ndaluar këtë even presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Të pranishëm prite të jenë 1 mijë delegatë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë