Loading…

Osmani në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit: E vërteta duhet të jetë kauzë e përhershme e të gjithëve

  • 03/05/2021 | 12:33

Osmani në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit: E vërteta duhet të jetë kauzë e përhershme e të gjithëve

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka uruar gazetarët në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit.

Në një postim në profilin e saj në Facebook, Osmani thotë se liria e shtypit është parakusht themelor për funksionimin demokratik të shoqërisë.

Postimi i saj i plotë:

Liria është atribut i gjendjes së natyrshme, siç duhet të jetë edhe Liria e Shtypit.

Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, dua ta shprehë konsideratën time për mediat profesionale e të guximshme. Dua t’i inkurajoj ta vazhdojnë përpjekjen e tyre për raportim të drejtë e të paanshëm, ngase liria e shtypit është parakusht themelor për funksionimin demokratik të shoqërisë. Të një shoqërie ku çdo ditë krijojmë hapësirë për ta dëgjuar mendimin ndryshe dhe ku secili ndihet i lirë ta thotë atë që e mendon.

Media/gazetarë të nderuar, urime dita juaj! Hulumtoni, siguroni prova, nxirrni konkluzione në bazë të tyre. E vërteta duhet të jetë kauzë e përhershme e të gjithëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë