Loading…

Osmani pas takimit me Rrahman Ramën: Ushtria jonë është e gatshme të ecë në drejtim të anëtarësimit të NATO’s

  • 06/04/2021 | 17:40

Osmani pas takimit me Rrahman Ramën: Ushtria jonë është e gatshme të ecë në drejtim të anëtarësimit të NATO’s

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani është takuar sot me gjenerallejtënant Rrahman Rama dhe me gjeneralët e FSK’së, shkruan Gazeta Metro.


Osmani ka thënë se ushtria e vendit është e gatshme të ecë në drejtim të anëtarësimit në NATO.

“Në radhë të parë për të ju dhënë mbështetje në punën e tyre në mbrojtje të vendit tonë e mbi të gjitha në mbrojtje të sigurisë. FSK do të vazhdon të jetë shembull i besueshmërisë që qytetarët e kanë në raport me ta. Ushtria jonë është e gatshme të ecë në drejtim të anëtarësimit të NATO-s, tash e tutje si komandante supreme, u ofrojë gjithë mbështetjen time që sa më parë të bëhet i mundur tranzicioni i FSK-së”, tha ajo./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë