Loading…

Osmani publikon fotot me Scholzin e Macronin: Mirënjohëse për përkrahjen ndaj Kosovës

  • 06/10/2022 | 20:00

Osmani publikon fotot me Scholzin e Macronin: Mirënjohëse për përkrahjen ndaj Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka publikuar fotografi nga takimi i sotëm me kancelarin gjerman, Olaf Scholz si dhe presidentin francez, Emanuel Macron.


Me anë të një postimi në Facebook, Osmani ka thënë se ajo dhe Kosova janë mirënjohëse ndaj këtyre dy liderëve për përkrahjen ndaj Kosovës si dhe angazhimin e tyre për stabilitet në Ballkan.

“Mirënjohës presidentit Macron dhe kancelarit Scholz për takimin e sotëm përmbajtësor, për përkrahjen e tyre për Kosovën dhe angazhimin e tyre për paqe dhe stabilitet në rajonin tonë!.”, ka shkruar ajo.

Më poshtë postimi i Osmanit. /gazetametro.net

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë