Osmani zmbrapset para SHBA dhe BE: Veprimet e policisë në Veri janë legjitime, por varen njëkohësisht nga koordinimi me aleatët

Presidentja Vjosa Osmani-Sadriu ka shkruar një porosi në rrjete sociale pak minuta pas reagimeve të ashpra të SHBA’së dhe BE’së ku vlerëson se veprimet e policisë së Kosovës në Veri janë legjitime por i shtoi një por argumenteve të saj, shkruan Gazeta Metro. Presidentja Osmani mbrojti qëndrimet e autoriteteve kosovare si legjitime pas zgjedhjeve megjithëse … Vazhdoni me leximin e Osmani zmbrapset para SHBA dhe BE: Veprimet e policisë në Veri janë legjitime, por varen njëkohësisht nga koordinimi me aleatët