Loading…

Ozil mund ta braktisë Arsenalin për Fenerbahce

  • 10/10/2019 | 20:06

Ozil mund ta braktisë Arsenalin për Fenerbahce

Mesfushori nga skuadra e Arsenalit, Mesut Ozil, mund t’i jap fund makthit të kësaj skuadre pasi që janë hapur bisedimet me Fenerbahcen mbi marrëveshjen për transferimin e tij në këtë skuadër turke, shkruan Gazeta Metro.


Lojtari më i paguar i Arsenalit mund të largohet në janar për në Fenerbahche, e cila ka ofruar 350 mijë funta në javë për të.

Ozil i cili u transferua te ‘Topçinjët’ nga Real Madrid në vitin 2013, është “ngrirë” nga planet e menaxherit Unai Emery këtë sezon.

Sipas gazetës turke ‘Takvim’, Fenerbache janë të interesuar që në janar të marrin 30-vjeçarin i cili poashtu është fitues i Kupës së Botës.

Ndeshja e parë e Arsenalit pas pushimit ndërkombëtar është në Sheffield United, të hënën në 21 tetor. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë