Loading…

Pa asnjë fakt, propaganda serbe thotë se Plazma në Kosovë ka shkuar deri në 7 euro

  • 22/11/2018 | 13:30

Pa asnjë fakt, propaganda serbe thotë se Plazma në Kosovë ka shkuar deri në 7 euro

Mediat serbe veç kanë filluar të propagandojnë në lidhje me rritjen në 100% të taksës nga ana e Kosovës ndaj produkteve serbe.


Një postim në Twitter i një përdoruesi, i cili nuk ka lidhje me fushën e ekonomisë, ka qenë i mjaftueshëm që mediat serbe ta përdorin për propagandë se çmimi i keksit Plazma ka shkuar deri në 7 euro, shkruan gazetametro.net

“Në një deklaratë për RTK-në, Ismet Mulaj ekspert i ekonomisë thotë se taksa duhet të jetë më shumë se 100%. Unë nuk mund të besoj se si në Kosovë nuk ka një person që mund t’ua shpjegojë atyre se ata po e dëmtojnë vetëm qytetarët e vet”, thotë ky përdorues.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë