Loading…

Pa hetime të prokurorisë, vlera e raporteve të auditimit zero

  • 30/07/2017 | 08:01

Pa hetime të prokurorisë, vlera e raporteve të auditimit zero

Raportet e Zyrës Kombëtare të Auditorit nuk shkojnë pothuajse kurrë një hap përtej publikimit.


Sipas drejtorit të organizatës ÇOHU, Arton Demhasaj, këto raporte përveç kredibilitetit më të madh që e kanë, ato nuk po prodhojnë asnjë pasojë në mënyrë që rekomandimet e dala nga këto raporte të përmirësohen nga viti në vit, shkruan sot “Koha Ditore”.

Në intervistën e dhënë “Kohës Ditore”, Demhasaj ka deklaruar se hetuesia duhet të merret më shumë me këto raporte.
Ai ka propozuar që secila prokurori duhet të angazhojë prokurorë të veçantë, të cilët do të merren vetëm me gjetjet që dalin nga raportet e Zyrës Kombëtare të Auditorit (ZKA)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë