Loading…

Pa ratifikim të Demarkacionit, s’ka viza

  • 03/04/2017 | 13:28

Pa ratifikim të Demarkacionit, s’ka viza

Ministri i Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj ka thënë se nuk mund t`i iket në asnjë mënyrë ratifikimit të marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi në Kuvend.


Sipas shefit të diplomacisë kosovare ky kusht për heqjen e vizave do të jetë edhe në vitin 2018, 2019.

Ai ka thënë se Kosova është kategorike kundër tregut të përbashkët ballkanik, kjo pasiqë pikat e kufitare të Kosovës duhet të jenë në Kaçanik e Jarinje e jo në Suboticë apo diku tjetër.

Këto komente ai i bëri pas raportimit në Komisionin Parlamentar për Stabilizim -Asociim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë