Loading…

Pacienti kërcënon me armë zjarri stafin shëndetësor të Klinikës së Psikiatrisë, ndërhyn policia

  • 08/08/2022 | 22:22

Pacienti kërcënon me armë zjarri stafin shëndetësor të Klinikës së Psikiatrisë, ndërhyn policia

Vjen çdo ditë për të marrë trajtim këtu.


Por të dielën, një pacient këtu në Klinikën e Psikiatrisë së QKUK-së nuk erdhi vetëm për t’u shëruar.

Ai me vete po bartte një armë zjarri, me të cilën kërcënoi stafin.

Rastin e konfirmon drejtori i Klinikës, Fatmir Kutllovci.

Kutllovci po ashtu pohon se raste të të tilla ndodhin brenda kësaj qendre spitalore herë pas herë.

Por si duhet të veprojë ligji masat në rastet kur persona me probleme të shëndetit mendor kryejnë vepra penale?

Kurse Policia e Kosovës ka bërë të ditur përmes një përgjigje për T7, se me urdhër të prokurorit i dyshuari është liruar me procedurë të rregullt.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë