Loading…

Pacolli: Alarmante, miliona euro investime po shkojnë dëm në Kosovë

  • 23/04/2017 | 15:13

Pacolli: Alarmante, miliona euro investime po shkojnë dëm në Kosovë

Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thënë se në Kosovë janë duke u dëmtuar miliona euro që janë investuar. Ai e ka marr shembull një rrugë që ishte investuar dhe tashmë është e pakalueshme.


 

Pacolli përmes një postimi në Facebook ka shkruar se në kosovë gjendja është alarmante.

Ky është shkrimi i plotë i Pacollit në Facebook:

Alarmante… E shof çdo ditë dhe disa herë kam shkruar për investimet e kryera me paratë e qytetarëve, të cilat në mungesë të mirëmbajtjes dhe përkujdesjes çdo ditë shkatërrohen. Konkretisht kam shkruar për rrugën Prekoc-Krilevë (përreth lumit të Marecit).

Rruga që u ndërtua në vitin 2014 sot praktikisht është e pakalueshme. Para kamerave të KTV-së një zv. Ministër i Qeverisë së Kosovës u pat zotuar se mbrenda verës së kaluar do të perfundojnë riparimin e rrugës. Nga ky zotim, pos genjeshtrës nuk pati asgjë. Pra, ky investim disa milionësh praktikisht po shkon dëm ashtu siq po shkojnë dëm miliona e miliona euro në tërë Kosovën. Situata është shumë alarmante. Vendi po degradohët për mungesë të perkujdesit. Kosova duhët të lirohët nga shkatrruesit! Kosova ka nevojë për njerëz që e dojnë dhe punojnë për vendin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë