Loading…

Pacolli: Cigaret duhet të kushtojnë 15 euro

  • 06/06/2017 | 22:47

Pacolli: Cigaret duhet të kushtojnë 15 euro

Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behxhet Pacolli i cili është numri në dy në listën për kandidat për deputet nga koalicioni me LDK-në dhe Alternativa ka dhënë dy premtime specifike.


Teksa ka folur për shëndetësinë dhe sigurimet shëndetësore në Kosovë, Pacolli ka propozuar që të rritet çmimi i duhanit dhe benzinës.

“Cigaret duhet të kushtojnë 15 euro dhe ato para të shkojnë për sigurime shëndetësore”, ka thënë Pacolli.

“Duhet të shtrenjtohet edhe benzina që të shtohet buxheti për shëndetësi”, ka shtuar ai.

Pacolli ka thënë se në këtë formë do të sigurohej buxhet serioz për sigurime shëndetësore.

I pari i AKR’së këto deklarata i bëri në emisionin “Debat D” në Televizionin Dukagjini./ gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë