Loading…

Pacolli i drejtohet Kurtit: Ulu në karrigen e parë të veturës dhe shiko gjendjen e rrugëve regjionale në Kosovë

  • 26/09/2022 | 21:37

Pacolli i drejtohet Kurtit: Ulu në karrigen e parë të veturës dhe shiko gjendjen e rrugëve regjionale në Kosovë

Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti për mungesë investimesh në projekte infrastrukturore. Ai, nëpërmjet një statusi në Facebook, ka folur për gjendjen e rëndë të rrugës Prishtinë-Gjilan.


Ai ka thënë se nuk e di se sa i frekuenton Kurti rrugët regjionale në Kosovë.

“Nuk e di se sa i frekuenton rrugët regjionale të Kosovës, z.Kurti. Ndoshta nuk ka kaluar që moti rrugën Prishtinë-Gjilan sepse do ta vërente situatën katastrofale të kësaj rruge. Por, sigurisht ka dëgjuar për aksidentet e shumta që ndodhin si rezultat i mosmirmbajtjes së asaj rruge. Mos te flasim për dëmin e makinave dhe rrezikun permanent për këmbësorët”, ka theksuar ai.

Pacolli i ka bërë edhe një lutje kryeminsitrit Kurti.

“I lutem kryeministrit që në rrugëtimin e parë, të ulet ne makine në ulësen përpara dhe të shoh gjendjen e rrugëve. Ndoshta i mbushet mendja që të përdor buxhetin në këto investime, e jo ta mbajë paranë e bllokuar”, ka shkruar ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë