Loading…
Pacolli ia kthen Dacicit: Të tregoj unë ty nëse i përdori paratë për njohjet e Kosovës
  • 12/10/2018 | 16:17

Pacolli ia kthen Dacicit: Të tregoj unë ty nëse i përdori paratë për njohjet e Kosovës

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, i është kundërpërgjigjur homologut të tij serb, Ivica Dacic, për deklaratën e tij për të.


Ministri i Jashtëm serb, Ivica Dacic, kishte hedhur deklaratën se Ministri i Jashtëm kosovar, Behgjet Pacolli, poiu ofron 100 milionë euro vendeve që po konsiderojnë ta tërheqin njohjen për Kosovën, transmeton gazetametro.net

Këtyre deklaratave të Dacic i është kundërpërgjigjur Pacolli.

Ministri i Jashtëm i Kosovës se Dacic dhe ekipi i tij janë të frustruar për përparimin e Kosovës dhe tani po thonë se gjoja po përdorë paratë e tij.

Pacolli ka thënë se ‘’Serbia nuk posedon kurfarë kapaciteti që t’i kundërvihet Kosovës dhe mua personalisht’’.

Ai ka shtuar se Kosovës nuk i duhen paratë për të forcuar shtetësinë e Kosovës sepse e drejta është në anën tonë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë