Loading…

Pacolli: Jemi sjellë keq me Djuricin

  • 06/04/2018 | 21:45

Pacolli: Jemi sjellë keq me Djuricin

Ministri i Jashtëm ka thënë se ndalimi i Marko Djuricit ka qenë i nevojshëm pasi ai kishte hyrë ilegalisht në Kosovë.


Por, sipas tij, sjellja e policisë ndaj tij ka qenë e tepruar. Ai ka thënë se Djuric ndoshta nuk do të duhej fare të sillej në Prishtinë, por edhe kur është sjellë në kryeqytet ai nuk do të duhej të tërhiqej zvarrë rrugëve, siç edhe ka bërë policia me të.

Pacolli ka thënë se ministri i brendshëm edhe pse vinte nga partia e tij, nuk është ai që ka kontaktuar direkt me policinë për këtë rast.

Ministri Pacolli ka folur edhe për vizitën e tij që do ta bëj nesër në Kosovë, dhe për këtë ka thënë të ketë marrë leje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë