Loading…

Pacolli thotë se LDK shkeli marrëveshjen: Unë nuk isha numër 5

  • 24/01/2021 | 20:09

Pacolli thotë se LDK shkeli marrëveshjen: Unë nuk isha numër 5

Aleanca Kosova e Re është bashkuar në listën e Lidhjes Demokratike për zgjedhje nacionale të 14 shkurtit. Marrëveshje u shkel ende pa filluar implementimi i saj.


Në një intervistë për lajmi.net, kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka treguar ekskluzivisht se marrëveshja është shkelë pasi dikush nga partia i ka ndryshuar numrat.

Ai ka thënë se mbase këto zgjedhje nuk janë të rregullta, por janë të imponuara andaj edhe ishte improvizuar marrëveshja me LDK-në.

Është një marrëveshje që pothuajse me normale me partitë e tjera. Jemi të një familje, të një gjeneze dhe ideologjia është thuajse familjare”, ka thënë ai duke vazhduar se të dy partitë janë të qendrës së djathë dhe synim i tyre është ekonomia e lirë.

“Nuk e kam pasur numrin 2 dhe nuk e kam diskutuar numrin 2. Unë kam lëshuar vend e kam lëshuar numrin 2 dhe kam dal numër katër, por ata kanë kalu prej numrit 4 në numër 5. Nuk ka qenë problemi aty”, thotë lideri i AKR-së, por, sipas tij, problem ka qenë ndërrimi i numrave edhe tek kandidatët tjerë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë