Loading…

Pagoi 9 milionë dollarë vetëm për targat e makinës

  • 31/10/2016 | 20:23

Pagoi 9 milionë dollarë vetëm për targat e makinës

Zhvilluesi i pronës, Balwinder Sahni, ka dashur të sigurojë targën shumë të kërkuar me numrin 5.

Aq shumë e ka dashur saqë ai ka ofruar 9 milionë dollarë për të në një ankand të qeverisë në fillim të këtij muaji.

Dhe në fund e ka blerë.

Kjo ka qenë njëra nga shumat më të mëdha të shpenzuara ndonjëherë për një targë, edhe pse më e ulët se rekordi 14 milionë dollarësh e thyer në vitin 2008 nga biznesmen i Dubait.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë