Loading…

Pahor: Nëse lufta Rusi-Ukrainë vazhdon, tensionet mund të zbresin në Ballkanin Perëndimor

  • 11/08/2022 | 07:46

Pahor: Nëse lufta Rusi-Ukrainë vazhdon, tensionet mund të zbresin në Ballkanin Perëndimor

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, vlerëson se nëse lufta Rusi-Ukrainë vazhdon të zgjasë, tensionet mund të zbresin edhe në Ballkanin Perëndimor.


Pahor këto komente për media i bëri gjatë vizitës në Turqi, ku është pritur nga presidenti turk Erdogan, e ku ka thënë se rajoni i Ballkanit Perëndimor meriton paqe.

“Nëse kjo luftë zgjat më shumë se sa që pritej, atëherë tensionet mund të zbresin drejt jugut, në Ballkanin Perëndimor”, tha Pahor.

“Dhe unë dua t’u them të gjithë shteteve dhe të gjithë liderëve se ky rajon e meriton paqen, sigurinë dhe mirëqenien”, shtoi presidenti slloven.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë