Loading…

Pajaziti: Të gjithë të jenë korrekt për zgjidhjen e rastit të Astritit

  • 20/12/2016 | 10:43

Pajaziti: Të gjithë të jenë korrekt për zgjidhjen e rastit të Astritit

Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot për të debatuar në lidhje me vrasjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari

Shefi i Grupit parlamentar të PDK’së, Zenun Pajaziti, ka thënë se e mbështesin mbajtjen e kësaj seance.

Ai ka shprehur besimin tek organet kompetente që të punojnë në zbardhjen e këtij rasti.

“Grupi Parlamentar i PDK’së e mbështetë nismën e deputeteve për të bërë debat për rastin Dehari. Edhe nga LVV është kërkuar një debat i tillë por ne atë kohë kemi hezituar që të kemi një debat të tillë. I ftojmë të gjithë që të jenë sa më korrekt në trajtimin e këtij rast”, ka thënë Pajaziti./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë