Loading…

Pak votues në orët e para të hapjes së qendrave të votimit

  • 04/12/2016 | 08:22

Pak votues në orët e para të hapjes së qendrave të votimit

Zgjedhjet për kryetar komune në Drenas kanë filluar në orarin e paraparë, fiks në orën 7:00, por është dashur të kalojnë rreth 15 minuta për t’u hedhur edhe vota e parë, në qendrën kryesore të votimit në shkollën “Rasim Kiqina”, në Drenas.

Në këtë vendvotim deri sa po kalon ora e parë nga hapja e votimeve kanë votuar vetëm tre persona.

aa

Sipas gazetares së klankosova.tv që gjendet në këtë qendër votimi, deri tani është interesimi i vogël për të votuar, ndërsa procesi dhe mbarëvajtja po zhvillohen normalisht.

Vendvotimet mbyllën në orën 19:00, ndërsa rezultatet e para jozyrtare pritet t’i kemi diku rreth mesnate.

aaa

Në garë për kryetar të Drenasit janë: Ramiz Lladrovci nga PDK, Isa Xhemajlaj nga koalicioni Nisma – AAK, Bedri Nika nga LDK, Vehbi Berisha nga Fjala dhe Xhavit Drenori i pavarur.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë