Loading…
Palmer në Shkup, mbështetje për Marrëveshjen e Prespës
  • 22/10/2018 | 19:30

Palmer në Shkup, mbështetje për Marrëveshjen e Prespës

Zv.ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazi gjatë qëndrimit në Shkup porositi se për aq kohë sa Maqedonia do të ndjekë rrugën e integrimeve drejt NATO-s dhe Bashkimit Evropian, do ta ketë mbështetjen e parezervë të vendit të tij.


I pyetur se pse gjatë ditës ai nuk takoi presidentin Ivanov, dhe kreun e opozitës Mickoski, Palmer tha se koha e tij ka qenë e limituar.

Kryeministri Zoran Zaev në konferencën për media i kushtoi rëndësi hapit të parë të zbatimit të marrëveshjes së Prespës, gjegjësisht votimit të së premtes me mbështetjen e shumicës së deputetëve.

 

Më të fundit
...
  • 22/03/2019 | 23:46
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë