Loading…

Palpeta të shijshme për fëmijët tuaj, me vetëm tre përbërës

  • 25/05/2023 | 11:11

Palpeta të shijshme për fëmijët tuaj, me vetëm tre përbërës

Palpeta të thjeshta dhe të shijshme për fëmijët tuaj, mund t’i paketohen dhe t’i merrni në kutitë tuaja të ushqimit për shkollë, por mund t’i gatuani edhe për argëtim në shtëpi, transmeton Gazeta Metro.


Kjo është forma më e thjeshtë e gatimit të palpetave dhe përfshin vetëm tre përbërës dhe disa hapa të thjeshtë.

Receta është e mrekullueshme kur fëmijët mund ta gatuajnë vetë, më pas mund t’i udhëzoni që ta gatuani recetën së bashku.

Përbërësit kryesorë janë:

1 filxhan miell që ngrihet vetë
1 filxhan qumësht
1 vezë

Udhëzimet:

Përziejini të gjithë përbërësit, me dorë ose në një përpunues ushqimi.

Nëse keni kohë, lëreni në frigorifer për 30 minuta.

Ngroheni tiganin me pak vaj në zjarr të lartë. Gatuani 1 lugë gjelle përzierje në të njëjtën kohë, siç raportohet nga Kids eat by shanai.

Kthejeni kur skajet të fillojnë të flluskojnë (rreth një minutë ose më shumë).

Gatuani edhe për një minutë nga ana tjetër.

Shfrytëzojeni kohën për ta gatuar mirë dhe ngadalë recetën, kjo do të përmirësojë edhe shijen./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë