Loading…
Pamja dhe forma e perimeve dhe pemëve që hamë sot para domestikimit të tyre
  • 10/07/2018 | 16:33

Pamja dhe forma e perimeve dhe pemëve që hamë sot para domestikimit të tyre

Perimet dhe pemët që hamë sot nuk kanë pasur gjithmonë të njëjtën dukje dhe përmbajtje.


Dikush ndoshta mendon se pemët dhe perimet që njohim dhe hamë sot kanë pasur të njëjtën pamje dhe formë, por gabohemi, transmeton gazetametro.net

Kjo pasi shalqiri, bananet, domatet e pemët dhe perimet e tjera kishin një pamje krejt tjetër para se të domestikoheshin nga njerëzit.

Video më poshtë tregon pamjen e pemëve dhe perimeve që njohim sot para domestikimit të tyre dhe pas domestikimit që iu bë nga njerëzit. Ndryshimi është drastik. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë