Loading…

Pamje dramatike: Aeroplani luftarak i Britanisë rrëzohet tragjikisht, piloti shihet duke dalë nga aty

  • 30/11/2021 | 08:24

Pamje dramatike: Aeroplani luftarak i Britanisë rrëzohet tragjikisht, piloti shihet duke dalë nga aty

Në rrjete sociale është publikuar një video me pamje dramatike, ku duket se paraqitet rrëzimi i një aeroplani luftarak të Forcave Detare Mbretërore të Britanisë së Madhe, i tipit F-35.


Në video shihet piloti duke dalë urgjentisht nga aeroplani që kushton 100 milionë funte, shkruan BBC.

Një aeroplan i tipit F-35 u rrëzua pak pas nisjes për fluturim këtë muaj përderisa një aeroplanmbajtëse po kryente operacione fluturimi në Detin Mesdhe.

Ministria e Mbrojtjes tha se është shumë herët për t’i komentuar pamjet dhe se janë duke vazhduar përpjekjet për ta nxjerrë aeroplanin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë