Loading…
Pamje e frikshme nga Zvicra: Një masë e zezë ka vërrshuar fshatin |VIDEO/FOTO
  • 09/08/2018 | 18:43

Pamje e frikshme nga Zvicra: Një masë e zezë ka vërrshuar fshatin |VIDEO/FOTO

Në Zvicër është xhiruar një përmbytje e rrezikshme, e cila ka shkatëruar gjithçka që ka pasur para vetës.


Për shkak të shirave të mëdha, një sasi e madhe e ujit e përzier me tokë dhe pjesë të shkëmbinjëve u lëshua drejt maleve Chamoson të Zvicrës, transmeton gazetametro.net

 

Kalimtarët e rastit kanë xhiruar se si ka ardhur me fuqi dhe ka përfshij një pjesë të qytetit.

Debris flow in Chamoson, Switzerland

Intense debris flow in Chamoson, Switzerland yesterday, Aug 7th!! Intense! Report: Nathan Coudray

Posted by Severe Weather Europe on Wednesday, 8 August 2018

 

Kur kjo iu afruar urës, nuk arriti të kaloj ndër të, kështu që doli mbi urë, ndërsa shpejtësia e saj u vu re në momentin kur goditi urën dhe shkoi në ajër balta.

Siç shihet në video, pjesë të rrëzikshme të baltës me gurë kanë dalë në rrugë, mbi vetura dhe në shtëpitë afër./gazetametro.net

 

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë