Loading…

PAMJE| E rëndë, i riu i vërsul Pit Bullin një qeni endacak

  • 10/08/2022 | 20:22

PAMJE| E rëndë, i riu i vërsul Pit Bullin një qeni endacak

Një tjetër rast i rëndë i dhunimit të kafshëve është regjistruar në Shqipëri. “Piranjat” kanë denoncuar me video se si keqtrajtohen qentë e rrugës.


Siç shihet edhe në videon e publikuar nga “Piranjat”, një i ri i vërsul qenin e tij të racës Pit Bull një qeni endacak. Nga pamjet duket se si Pit Bulli e kafshon në qafë qenin tjetër duke i shkaktuar plagë në pjesën e qafës.

Ajo që e bën edhe më prekëse videon është momenti kur një tjetër qen kërkon t’i shkojë në ndihmë mikut të tij, i cili u sulmua egërsisht nga Pit Bulli./Abcnews.al/

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë