Loading…

Pamje: Momenti kur Luka Modric i dhuron ‘Topin e Artë’ Lionel Messit

  • 02/12/2019 | 21:48

Pamje: Momenti kur Luka Modric i dhuron ‘Topin e Artë’ Lionel Messit

Momenti i shumëpritur erdhi. Trofeun e ‘Topit të Artë’ e ka fituar sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, transmeton Gazeta Metro.


Çmimi ‘Topi i Artë’ i dhurohet futbollistit më të mirë të vitit dhe ky çmim për vitin 2019 i ka takuar sulmuesit të Barcelonës dhe Argjentinës, Lionel Messi.

Me këtë çmim gjeniu argjentinas shkruan historinë në botën e futbollit, duke e fituar këtë çmim për herën e gjashtë, gjë që nuk e ka bërë askush më parë.

‘Topi i Artë’ 32 vjeçarit iu dhurua nga mesfushori i Real Madridit, Luka Modric, i cili e kishte fituar këtë çmim vitin e kaluar./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]tro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë