Loading…

PAMJE: Momenti kur Real Madrid ngrit lart trofeun e Ligës së Kampionëve

  • 29/05/2022 | 00:06

PAMJE: Momenti kur Real Madrid ngrit lart trofeun e Ligës së Kampionëve

Real Madrid para pak çastesh ka ngritur lart trofeun e Ligës së Kampionëve për herë të 14’të në histori të klubit pas fitores me rezultat minimal 0-1 ndaj Liverpool, transmeton Gazeta Metro.


Një super takim u zhvillua sonte në ‘Stade de France’, ku ‘Los Blancos’ edhe pse nuk ishin skuadra dominuese në fushë në fund përsëri arriti të triumfoi në Ligën e Kampionëve.

Kapiteni, Marcelo ishte ai që ngriti lart trofeun më të rëndësishëm në Europë për klube për herë të pestë brenda nëntë viteve.

Real Madrid këtë sezon ka treguar paraqitje fantastike në garën më prestigjoze pasi që për të arritur deri në finale kishte mposhtur skuadra si PSG, Chelsea dhe Manchester City. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë