Loading…

Pamje nga helikopteri: Momenti kur policia britanike i zë në pritë dilerët e drogës

  • 12/06/2019 | 21:14

Pamje nga helikopteri: Momenti kur policia britanike i zë në pritë dilerët e drogës

Policia britanike ia ka zënë pritën një banke prej 17 anëtarëve, i cili në total janë me 117 burgim.

Dilerët e drogës ishin ndalur nga policia në mes të një autostrade ku ka gjetur 186 kilogramë kokainë, vlera e të cilës shumën e 22 milionë eurove, dhe që konsiderohet si sasia më e madhe e konfiskuar e drogës në historinë e këtij vendi, transmeton Telegrafi.

Pamjet e filmuara nga helikopteri shfaqin policët që ndalin një furgon me ngjyrë të kaltër dhe një veturë tjetër. E kokaina ishte fshehur në dollapë të veçantë nën dyshemenë e rreme.

Paketa prej 186 kilogramë ishte nën kontroll të shefit të bandës Jamie Simpson, 31-vjeç, të cilin detektivët e kanë përshkruar si “arrogant”. Simpson dhe tre anëtarë të bandës së tij janë dënuar me 35 vite burgim.

E banda tjetër që e udhëhiqte Jamie Oldbroyd, pronar i kompanisë për marrjen me qira të veturave në Worington, është dënuar me 14 vite e tre muaj burgim.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë