Loading…

Pamje: Profesoresha majtiste ekstreme ndoqi gazetarin me satër

  • 24/05/2023 | 15:05

Pamje: Profesoresha majtiste ekstreme ndoqi gazetarin me satër

Një profesoreshë e artit në New York City të SHBA është në hetime nga policia pasi që e kërcënoi gazetarin me hanxhar mëngjesin e të martës, transmeton Gazeta Metro.


Shellyne Rodriguez mund të përballet me aktakuzë për sulm pas ngjarjes ku kërcënoi gazetarin e The New York Post dhe fotografin e tij me hanxhar duke ia vënë atë në fyt.

Gazetari i New York Post Reuven Fenton dhe fotografi i tij vizituan banesën e Rodriguez për të marrë një prononcim nga ajo për një incident që i kishte ndodhur me disa studentë ku ajo doli dhe i kërcënoi me hanxhar të dytë. Kjo profesoreshë është bërë virale edhe më herët kur sipas mediave lokale ajo i ka sulmuar disa studentë të cilët kishin shprehur qëndrime kundër abortit në Hunter College.

Në momentin kur reporteri Fenton u paraqit tek Rodriguez ajo e kërcënoi me hanxhar duke i thënë se do ta copëtoj.

Reporteti i New York Post dhe fotografi i tij në atë moment janë larguar menjëherë dhe profesoresha ka filluar ti ndjekë edhe në rrugë.

Disa orë pas publikimit të videos, Hunter College ka deklaruar se e kanë pushuar nga puna atë./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë