Loading…

PAMJE| Qytetarët e bëjnë horë Ana Brnabicin: E presin me protesta në Novi Pazar

  • 30/06/2020 | 14:27

PAMJE| Qytetarët e bëjnë horë Ana Brnabicin: E presin me protesta në Novi Pazar

Një grup mjekësh dhe infermierës hnë Serbi i kanë kthyer shpinën ën shenjë proteste kryeministres serbe, Ana Brnabic derisa po mbante një konferencë për media me ministrin e Shëndetësisë, Zlatibor Lonçar, shkruan Gazeta Metro.


Siç u bë e ditur nga mediat serbe, Brnabic dhe Loncar janë brohoritur në Novi Pazar nga thirrjet e qytetarëve të pakënaqur me gjendjen atje, ku ka shumë të vdekur.

Vizita e politikanëve serbë në Spitalin e Përgjithshëm të këtij qyteti është shoqëruar vazhdimisth me britma e protesta të qytetarëve të irrituar me këtë situatë.

Qytetarët serbë janë indinjuar sepse shteti nuk i ndihmoi ata, dhe “epidemia e fortë” u hesht, siç thonë ata, vetëm derisa të kalojnë zgjedhjet.

Në të njëjtën kohë, në Serbi raportohet se ka shumë më shumë vdekje nga korona në këtë qytet sesa thonë të dhënat zyrtare./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë