Loading…

Pamje shqetësuese: Thahet liqeni i Përlepnicës të Gjilanit

  • 21/10/2019 | 17:10

Pamje shqetësuese: Thahet liqeni i Përlepnicës të Gjilanit

Tashmë e një kohë po raportohet për probleme serioze me ujë të pijshëm në Komunën e Gjilanit. E së ka mungesë uji po e dëshmojnë edhe disa foto, shkruan Gazeta Metro.


Muaj më parë Kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, shpalli situatë emergjente në Gjilan, për shkak të mungesës së ujit.

Gjendja nuk ka ndryshuar, e kjo vërehet edhe në disa fotografi të publikuar në një faqe në Facebook.

Për shkak të  thatësirës, Liqeni i Përlepnicës ka mbetur pa ujë, këtë mund ta shihni edhe në pamjet më poshtë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë