Loading…

Pamje si në filma në Los Angeles: Kamioni bie mbi veturat që ishin aksidentuar paraprakisht

  • 03/12/2022 | 15:00

Pamje si në filma në Los Angeles: Kamioni bie mbi veturat që ishin aksidentuar paraprakisht

Tre persona u plagosën pasi një kamion i madh u rrëzua nga një rampë e autostradës dhe u përplas në skenën e një aksidenti që kishte ndodhur vetëm disa minuta më parë në një autostradë në Los Angelesit.


Përplasja kaotike ndodhi në mes të trafikut të madh në kryqëzimin midis autostradave 14 dhe 5 në Santa Clarita ndërsa rrugët ishin të rrëshqitshme shkaku i rënies së shiut, raporton nypost.

Një udhëtar që po filmonte përplasjen e parë, ku përfshihej një gjysmë kamion dhe një fuoristradë, papritur, një kamion rrokulliset mbi parmakët mbrojtës dhe bie poshtë, pikërisht në majë të automjeteve tashmë të dëmtuara.

Tommy Dorado, i cili filmoi përplasjen, tha për KABC se ishte i shqetësuar se reaguesit e parë në vendngjarje mund të ishin lënduar.

Asnjë reagues i parë nuk u lëndua, konfirmuan zyrtarët e qarkut, por dy persona u transportuan në spitalet lokale si pasojë e aksidenteve dhe një u mjekua në vendngjarje.

Askush nuk ishte në fuoristradë kur kamioni ra mbi ta, thanë zyrtarët policor.

Ndryshe, policia amerikane ka nisur hetimet rreth këtyre aksidenteve të njëpasnjëshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë