Loading…

Pamje të reja të dyshuarit për sulm në Kopenhagë: Me armë në duar duke vrapuar nëpër qendër tregtare

  • 03/07/2022 | 23:02

Pamje të reja të dyshuarit për sulm në Kopenhagë: Me armë në duar duke vrapuar nëpër qendër tregtare

Janë publikuar në rrjetet sociale pamje nga momenti i tmerrshëm i sulmit me armë në qendrën tregtare të Kopenhagenit.


Në video shihet i dyshuari për sulm.

Policia arrestoi në vendngjarje një 22 vjeçar të armatosur me armë automatike, ndërkohe që motivet e sulmit janë ende të paqarta.

Megjithatë, autoritetet nuk përjashtojnë dhe pistën e terrorizmit.

Ende nuk është e qartë se sa viktima ka pasur nga ky sulm i rëndë në kryeqytetin danez.

Vdieo këtu.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë