Loading…

Pamje të rënda| Eskalon protesta pro-Palestinë, e godasin me shkop hebreun e moshuar

  • 16/05/2021 | 18:13

Pamje të rënda| Eskalon protesta pro-Palestinë, e godasin me shkop hebreun e moshuar

Disa protestues pro-Izraelit u sulmuan dhe u plagosën nga protestuesit pro-Palestinez në një kundër-demonstrim në Toronto, transmeton Gazeta Metro.


Pamjet të filmuara afër vendit të demonstratës në Sheshin Nathan Philips në qendër të Torontos treguan një bandë demonstruesish pro-palestinezë që sulmonin me dhunë një të moshuar. Një numër i tyre ishin të maskuar.

Banda hodhi objekte të ndryshme dhe rrahu burrin, si dhe viktimat e tjera me sende të ndryshme.

Sipas Qendrës për Izraelin dhe Çështjet Hebraike, “një grup protestuesish që mbanin një flamur Palestinez u vërsulën dhe sulmuan brutalisht një numër të vogël të demonstruesve pro-Izraelit”.

CIJA tha se sulmi të Shtunën ishte “i fundit në një seri incidentesh alarmante gjatë javës së kaluar që i bën të qartë aktivistët anti-Izraelit po kërkojnë të përdorin dhunën aktuale në Lindjen e Mesme si një justifikim për të synuar komunitetin hebre të Torontos për frikësim. dhe urrejtja. ”/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë