Loading…

Pamje të tmerrshme nga aksidenti me tren në Taivan VIDEO)

  • 21/10/2018 | 22:50

Pamje të tmerrshme nga aksidenti me tren në Taivan VIDEO)

Së paku 18 vetë janë vrarë dhe 171 janë plagosur pasi një tren ekspres ka dalë jashtë shinave, aksidenti më i keq hekurudhor që ka ndodhur gjatë 20 viteve në ishull.

Treni ekspres, Puyuma kishte më shumë se 366 pasagjerë derisa ishte duke udhëtuar nga një periferi të Taipei në drejtim të qytetit jugor të Taitung, kur doli jashtë shinave, tha qeveria e Tajvanit në deklaratë.

Agjencia Kombëtare e Zjarrit fillimisht tha se 22 persona vdiqën në aksident, por më vonë e ulën numrin e tyre në 18, duke thënë se ishte një gabim në llogaritje.

“Treni po shkonte shumë shpejt. Mendova me vete: Pse nuk po ngadalësohej në një kurbë?” i tha agjensisë së lajmeve Reuters, 30-vjeçari Henry Tseng, i cili ishte në bord dhe pësoi lëndime në sy.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë